IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 4 października 2019 roku odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodzi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. W tej akcji edukacyjnej wzięły udział aż 5862 szkoły z 33 krajów na całym świecie: Polska, Rosja, Chorwacja, Ukraina, Białoruś, Rumunia, Łotwa, Turcja, Stany Zjednoczone, Egipt, Portugalia, Mongolia, Litwa, Indie, Gruzja, Meksyk, Irlandia, Bośnia i Hercegowina, Estonia, Birma, Katar, Malta, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Anglia, Chile, Kamerun, Włochy, Ekwador, Arabia Saudyjska, Kazachstan, Australia, Czechy i Holandia.

 

Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego STAL w Rzeszowie ponieważ istnieje dopiero od września tego roku wziął w tej akcji udział po raz pierwszy.

Cała akcja edukacyjna w naszej szkole składała się z kilku części.

Uczniowie klas 4 – 6 szkoły podstawowej brali udział w klasowych konkursach tabliczki mnożenia przygotowanych przez nauczycieli matematyki – Paulinę Okoń oraz Piotra Ożoga. Poziom wiedzy uczniów był bardzo wysoki i wszystkim uczestnikom należą się duże słowa uznania. Jednak jak to jest w konkursach musiano wybrać tych najlepszych.

Zwycięzcami konkursu w poszczególnych klasach zostali więc:

  • Klasa 4 A: Szymon Kazak
  • Klasa 5 A: Karol Dańczak
  • Klasa 6 A: Karol Ziajka
  • Klasa 6 B: Karol Delikat

 

Dla osób, które wygrały klasowe konkursy czekała miła niespodzianka przygotowana przez prezesa firmy FIBRAIN – Rafała Kalisza oraz dyrektor szkoły Ewelinę Greszczuk – Sokół. W piątkowy poranek wraz z wicedyrektor Moniką Kozdraś – Grzesik oraz nauczycielem matematyki Piotrem Ożogiem udali się do Ratusza gdzie przepytali tabliczki mnożenia wiceprezydenta miasta Rzeszowa – Pana Stanisława Sienkę.

Wiceprezydent przyjął uczniów w swoim gabinecie i bez kłopotu odpowiedział na wszystkie pytania zadane przez uczniów z tabliczki mnożenia. Podczas rozmowy z uczniami Pan wiceprezydent przyznał się uczniom, że jest bardzo dobry z przedmiotów ścisłych oraz, że w młodości grał w piłkę nożną w drugoligowej Wisłoce Dębica. Na zakończenie spotkania w Ratuszu nasi uczniowie wręczyli wiceprezydentowi „Certyfikat” informujący, że zdał pomyślnie egzamin z tabliczki mnożenia. Nasi uczniowie obdarowani zostali zaś gadżetami związanymi z Rzeszowem.

O godzinie 10.30 na uczniów czekała kolejna niespodzianka. Naszą szkołę odwiedzili bowiem Dyrektor Sportowy Stali – Michał Wlaźlik oraz piłkarz Dominik Sadzawicki, którzy również przyłączyli się do tej akcji i z chęcią zgodzili się na przepytanie z tabliczki mnożenia.

Na zakończenie dnia uczniowie klasy 7 szkoły podstawowej udali się na rzeszowski rynek gdzie z tabliczki mnożenia przepytali mieszkańców Rzeszowa. Osoby, które bezbłędnie poradziły sobie z mnożeniem dostawały od uczniów pamiątkowe medale „Ekspert Tabliczki Mnożenia” oraz „coś słodkiego”.

Akcję można podsumować słowami  –  SUPER ZABAWA !!!

Więcej zdjęć z tego wydarzenia można oglądnąć na naszym fanpage’u  na Facebook’u: https://www.facebook.com/smsstalrzeszow