infrastruktura

szkoła

Nauka odbywać się będzie na jedną zmianę w budynku przystosowanym do wymogów oświatowych, spełniającym warunki bezpieczeństwa i higieny pracy.

Do dyspozycji uczniowie i nauczyciele mają trzypiętrowy budynek z kompleksowym zapleczem biurowym i administracyjnym. Sale lekcyjne wyposażone zostaną w tablice interaktywne, projektory multimedialne z ekranami, nowe komputery z atrakcyjnym oprogramowaniem edukacyjnym. Na terenie budynku znajdują się dwie duże aule, jadalnia oraz świetlica ze strefą relaksu. W okresie wiosenno-letnim uczniowie mają do dyspozycji otwartą przestrzeń patio. Na parterze mieści się portiernia i sklepik szkolny.

Ab zapewnić dzieciom maksymalną opiekę oraz komfort nauki szkoła wyposażona zostanie w gabinet pielęgniarski, bibliotekę szkolną z nowym i ciekawym księgozbiorem oraz z miejscem do nauki, a także dziennik elektroniczny dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Dodatkowo szatnia dysponuje szafkami dla wszystkich podopiecznych. Bezpieczeństwo uczniów to nasz priorytet. Fachową pomoc psychologiczno – pedagogiczną zapewniają: pedagog szkolny, psycholog szkolny, wychowawcy oraz doświadczeni nauczyciele. Dodatkową ochronę stanowią strażnicy miejscy i zainstalowany monitoring wizyjny.

Budynek znajduje się w samym sercu Rzeszowa; to również węzeł komunikacyjny łączący najważniejsze części miasta i okolic. Szkoła dysponuje miejscem parkingowym, z którego wyjeżdżać będą busy dowożące młodzież na stadion, hale czy basen.

obiekty sportowe

Treningi piłkarskie odbywają się na Stadionie Miejskim Stal. Obiekt posiada boisko ze sztuczną trawą o wymiarach 105x68m, wyposażone w bramki 2x5m w ilości 8 szt. oraz bramki do małych gier. Do dyspozycji szkoły jest również hala sportowa w której ćwiczą sekcje zapasów i akrobatyki, zaplecze szatniowo-sanitarne oraz siłownia. Drugi obiekt, z którego szkoła będzie korzystać jest aktualnie w budowie – Stadion na Osiedlu Słocina z boiskiem ze sztuczną nawierzchnią 105x68m, który w perspektywie roku w okresie zimowym przykryty zostanie halą pneumatyczną. Obiekt wykorzystywany będzie do zajęć z piłki nożnej oraz innych gier zespołowych.

Zajęcia uzupełniające na basenie odbywać się będą na zmodernizowanym obiekcie spełniającym wymagania zarówno sekcji pływackiej jak i sekcji skoków do wody.

internat

Zastanawiacie się nad zapisaniem dziecka do SMS Stal Rzeszów, a na stałe mieszkacie poza Rzeszowem? Dobrze trafiliście! 

Zapewnimy Waszym pociechom, a naszym wychowankom bezpieczne i komfortowe miejsce zamieszkania. Poznajcie Rzeszowską Bursę Szkolną, która jest integralną częścią naszej szkoły!

Nasza bursa zapewni swoim wychowankom całodobową opiekę wychowawców, umożliwi rozwijanie zainteresowań, a także da szansę na poznanie nowych osób i nawiązanie nowych przyjaźni.

Lokalizacja oraz zaplecze budynku

Budynek bursy „Promień” znajduje się przy ul. Akademickiej 1, 35-084 w Rzeszowie. W pobliżu budynku znajduje się przystanek autobusowy, który zapewnia bardzo dobre połączenie MPK.

Wyposażenie oraz zaplecze budynku zapewnią wszystkim wychowankom komfortowe warunki do nauki oraz odpoczynku. Nasi uczniowie, będą mogli skorzystać z zakwaterowania w pokoju 3 –osobowym, który posiada własny aneks kuchenny, lodówkę i umywalkę.

Na każdym piętrze w budynku znajdują się 3 ogólnodostępne łazienki oraz kuchnia. Dodatkowo, w budynku znajduje się stołówka, która zapewnia całodziennie wyżywienie. O zdrowie i dobrą dietę wychowanków zadba doświadczony dietetyk.

Ponadto na terenie budynku znajdują się pomieszczenia oraz sprzęty, które są dostępne dla wszystkich uczniów m.in. pralnia, siłownia, pokój cichej nauki.

Budynek bursy łączy w sobie bezpieczeństwo, ponieważ jest chroniony i monitorowany całą dobę, jak i zaspokaja potrzeby wychowanków w sferze wygodnego zakwaterowania, profesjonalnej obsługi wychowawców oraz zdrowej i smacznej diety.

Informacje dodatkowe

W czasie wolnym od zajęć szkolnych będziecie mogli liczyć na wsparcie i pomoc ze strony naszej wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Postaramy się wypełnić wolny czas naszych podopiecznych różnymi formami aktywności sportowej, kulturalnej czy rozrywkowej. Nasi uczniowie połączą czas na kształcenie z należytym odpoczynkiem.

Wszystkich chętnych, którzy planują rozpocząć naukę w SMS Stal Rzeszów zapraszamy do naszej placówki! Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i warunkami rekrutacji.